BİLGİ BANKASI

 

 

 

istanbul-bogaz

Özellikle konut kredisi avantajları ve faiz oranlarının düşmesi hasebiyle konut kredisi edinen ailelerin, bireylerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Hem ülkedeki nakit dönüşümünü arttırmak, hem de insanların kendilerine konut alabilmesi için bir kapı açmak isteyen Devlet, bankalara Başbakan ve Cumhurbaşkanı önderliğinde bir mesaj göndermiş ve geçtiğimiz dönemde özellikle konut kredisi faizlerinin düşmesi gerektiğini söylemişti. Bununla birlikte harekete geçen bankaların kısa süre içerisinde konut kredisi faizlerini düşürmesi pek çok insanın konut sahibi olmasına yol açmış olabilir zira Gayrimenkul Pazarı, bununla çalkalanıyor.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği’nin uzun süredir başkanlığını yapan Aziz Torun, yaptığı açıklamada hem konut kredilerinin faizlerinin düşmesi ile hem de “Gayrimenkulde Güç Birliği, Daha Güçlü Bir Türkiye” kampanyası ile 2 Bin minvalinde konutun satıldığını açıkladı.

Emlak Konut da Satışlarını Arttırdı

GYODER’in hemen ertesinde bir diğer kuruluş olan Emlak Konut da; son dönemde satışlarını arttıran merkezlerden bir tanesi. Emlak Konut ve GYODER’in kampanyaları ile, en azından %10 gibi bir artışın gerçekleştiği ve bu konut satışlarının aynı hızda devam edeceği düşünülüyor.

Kampanyalar Ne Kadar Devam Edecek?

Emlak Konut ve GYODER’in ortak kampanyası “Gayrimenkulde Güç Birliği, Daha Güçlü Bir Türkiye”; 15 Ekim’e kadar devam edecek bir fırsat. Özellikle konut almak isteyenler için biçilmiş kaftan olan bu avantajlı kampanyada; sadece %0,70 oranla, 120 aya varan vadelerle gayrimenkul sahibi olabilmeniz planlanmış.

Bankalar Faizleri Düşürsün

Aziz Torun, yaptığı açıklamada bankalara da bir mesaj vererek faizleri özellikle konut geliştiricileri için biraz daha düşürmelerini istedi. Zira, bankalardan gelen düşüş kendilerinin rahatlamasına ve daha iyi kampanyalar yapmasına sebebiyet verebilir. 15 Ekim’den sonra da bir dizi kampanyaya imza atılabileceğinin mesajını veren Torun, bu rakamların tarihi rakamlar olduğunu ve gayrimenkul değerleme konusunda pek çok bireysel ve kurumsal şirketin bu dönemde harekete geçtiğini belirtti.

Yüzde onluk bir satış grafiği yükselişi, konut kredilerinde de, GYODER ve Emlak Konut işbirliği ile yapılan kampanyalar aracılığı ile de devam etmesi beklenen yükselişlerden.

muratbey-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpghalk-sigorta-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGanadolubank.pngartas-grubu-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGdky-insaat-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGvakifbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgtdi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturk-telekom-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgege-yapi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpggubretas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGoz-ar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgkiptas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturkiye-is-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGnar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgtergan-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpginanlar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGhalk-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGhalkbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-katilim-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgaskon-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGvaryap-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgalbaraka-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGmuratbey-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpghalk-sigorta-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGanadolubank.pngartas-grubu-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGdky-insaat-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGvakifbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgtdi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturk-telekom-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgege-yapi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpggubretas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGoz-ar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgkiptas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturkiye-is-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGnar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgtergan-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpginanlar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGhalk-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGhalkbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-katilim-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgaskon-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGvaryap-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgalbaraka-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPG