BİLGİ BANKASI

 

 

 

 

 

Markalı konut projelerinin birbiri ardına yükseldiği İstanbul'da projeler 1 yılda %23 artış gösterdi. 

İstanbul markalı konut projelerinin odak noktası olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de şehirde birbiri ardına yükselmeye devam eden markalı konut projeleri mevcudiyetini koruyor. İstatistiksel verilerle de bu durum net olarak görülmekte. Son olarak yapılan '2015 İstanbul Markalı Konut Araştırması'na göre önceki yıla kıyasla İstanbul’da markalı konut projelerinin %23 artış gösterdiği saptandı. Markalı konut hacmindeki artış oranı ise %16 olarak belirlendi. Bu verilere göre İstanbul’da yükselişe geçen bölgelerden bazıları şu şekilde;

 


 

BAKIRKÖY'DE FİYATLAR YÜKSELİYOR

İstanbul'da konut fiyatlarının her yıl düzenli artış gösterdiği bölgelerin başında Bakırköy'de geliyor. Şehrin en gelişmiş ilçelerinden biri olan bölgede 2015 yılında bir önceki yıla göre konut fiyatları  %30 artmıştı. Uzmanlar bu artışın 2016'da da süreceğini söylüyor. Bakırköy, sahili, metro, metrobüs, havalimanı gibi ulaşım alternatiflerinin çokluğu ile gerek yatırımcının gerek konut alıcısının gözde bölgelerinden biri.

 

 

TOPKAPI'DA KONUTA TALEP BÜYÜYOR

İstanbul'un eski sanayi bölgesi Topkapı-Ataköy hattı, son dönemde yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Konuta olan talebin her geçen gün arttığı bölgede AVM, ofis ve otel projeleri yükselişe geçti. Merkezi konumu, ulaşım araçları ve havalimanına yakınlığı bölgenin albenisini artıran en önemli etkenler arasında. Yabancı yatırımcının da ilgi gösterdiği Topkapı-Ataköy bölgesinde konutların metrekaresi 15 bin liraya kadar alıcı bulabiliyor.

 

KÜÇÜKÇEKMECE GELİŞİMİNİ SÜRDÜRÜYOR

İstanbul'da markalı konut deyince akla gelen bölgelerden biri de Küçükçekmece. Son yıllarda markalı evlerin sayısının yüksek oranlarla artış gösterdiği bölge, yatırımcıların uğrak noktası haline geldi. Büyük firmalar tarafından tercih edilen bölgede 3 milyon dolara konut görmek bile mümkün hale geldi. Uzmanlar, önümüzdeki süreçte İstanbul'da yapılacak mega ulaşım projelerinden Küçükcekmece'nin de faydalanacağını ve inşa edilecek metro bağlantısıyla birlikte konut ve bölge değerinin daha da artacağı konusunda hem fikir.

gubretas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturkiye-is-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGartas-grubu-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGnar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgkiptas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGaskon-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGoz-ar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgege-yapi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpganadolubank.pngvakifbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgalbaraka-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-katilim-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpghalk-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGhalk-sigorta-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGtdi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturk-telekom-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgziraat-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgvaryap-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGdky-insaat-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGtergan-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgmuratbey-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpghalkbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGinanlar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGgubretas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturkiye-is-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGartas-grubu-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGnar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgkiptas-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGaskon-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGoz-ar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgege-yapi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpganadolubank.pngvakifbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgalbaraka-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGziraat-katilim-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpghalk-leasing-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGhalk-sigorta-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGtdi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGturk-telekom-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgziraat-bankasi-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgvaryap-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGdky-insaat-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGtergan-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpgmuratbey-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.jpghalkbank-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPGinanlar-logo-yetkin-gayrimenkul-degerleme-as.JPG